Entity Claim (7.x-1.0-beta4) - en to ro translation catalogue (57 entries)

en: Save configuration
ro: Salvați configurația

en: delete
ro: șterge

en: Status
ro: Stare

en: Approve
ro: Aprobă

en: Delete
ro: Șterge

en: Submit
ro: Trimite

en: Operations
ro: Operațiuni

en: content
ro: conţinut

en: Cancel
ro: Anulare

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: view
ro: afișează

en: Edit
ro: Editați

en: This action cannot be undone.
ro: Această acţiune nu are cale de întoarcere.

en: Link
ro: Legătură

en: Parent
ro: Părinte

en: Settings
ro: Setări

en: edit
ro: modifică

en: Update
ro: Actualizare

en: Blank
ro: Gol

en: Top
ro: Sus

en: View
ro: Afişează

en: Updated
ro: Actualizat

en: User
ro: Utilizator

en: Created
ro: Creat

en: Are you sure you want to delete %title?
ro: Sunteţi sigur că doriţi să ştergeţi %title?

en: Update options
ro: Opţiuni de actualizare

en: Custom
ro: Personalizat

en: Published
ro: Publicat

en: Authored by
ro: Autor

en: Anonymous
ro: Anonim

en: Operation
ro: Operație

en: Full
ro: Complet

en: Authoring information
ro: Informaţii despre autor

en: Leave blank for %anonymous.
ro: Lăsaţi liber pentru %anonymous.

en: Approved
ro: Aprobat

en: Pending
ro: În așteptare

en: The update has been performed.
ro: Actualizarea a fost efectuată.

en: Deleted
ro: Şters

en: Publishing options
ro: Opţiuni de publicare

en: The settings have not been saved because of the errors.
ro: Opţiunile nu au fost salvate din cauza erorilor.

en: %title has been deleted.
ro: %title a fost şte(a)rs(ă).

en: Processing
ro: În procesare

en: Output format
ro: Formatul de ieşire

en: Select
ro: Alege

en: Manage fields
ro: Gestionați câmpurile

en: The update has encountered an error.
ro: Actualizarea a întâmpinat o eroare.

en: Text to display
ro: Text ce trebuie afişsat

en: Entity type
ro: Tip de entitate

en: Bundle
ro: Pachet

en: - Any -
ro: - Oricare -

en: exposed
ro: expus

en: An error occurred and processing did not complete.
ro: A apărut o eroare şi procesarea nu a fost finalizată.

en: Manage display
ro: Gestionați afișajul

en: Enable to override this field's links.
ro: Permite suprascrierea legăturilor acestui câmp.

en: Link this field to the original piece of content
ro: Legați acest câmp la conținutul original

en: grouped
ro: grupate
