Entity Claim (7.x-1.0-beta4) - en to uk translation catalogue (68 entries)

en: Save configuration
uk: Зберегти конфігурацію

en: delete
uk: видалити

en: Status
uk: Стан

en: Approve
uk: Схвалити

en: Delete
uk: Видалити

en: Submit
uk: Надіслати

en: Operations
uk: Операції

en: content
uk: матеріал

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: view
uk: переглянути

en: Edit
uk: Редагувати

en: This action cannot be undone.
uk: Цю дію буде неможливо відмінити.

en: Link
uk: Посилання

en: Parent
uk: Батько

en: Settings
uk: Налаштування

en: edit
uk: редагувати

en: Update
uk: Оновити

en: Blank
uk: Порожньо

en: Self
uk: Власний

en: Top
uk: Зверху

en: View
uk: Перегляд

en: Updated
uk: Оновлено

en: Updated by
uk: Оновлено користувачем

en: User
uk: Користувач

en: Created
uk: Створено

en: Are you sure you want to delete %title?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити %title?

en: Update options
uk: Опції оновлення

en: Custom
uk: Власний

en: Published
uk: Опубліковано

en: Authored by
uk: Автор

en: Link text
uk: Текст посилання

en: Anonymous
uk: Анонім

en: Operation
uk: Дія

en: Full
uk: Повністю

en: Authoring information
uk: Відомості про автора

en: Leave blank for %anonymous.
uk: Для %anonymous залиште порожнім.

en: Approved
uk: Схвалено

en: Pending
uk: Очікування

en: The update has been performed.
uk: Оновлення було успішно виконано.

en: Assign Roles
uk: Призначити ролі

en: Deleted
uk: Видалено

en: Publishing options
uk: Опції публікації

en: The settings have not been saved because of the errors.
uk: Налаштування не були збережені, оскільки виникли помилки.

en: %title has been deleted.
uk: %title було успішно видалено.

en: Processing
uk: Обробка

en: Output format
uk: Вихідний формат

en: Select
uk: Вибір

en: Manage fields
uk: Керувати полями

en: The update has encountered an error.
uk: Під час оновлення сталася помилка.

en: Rejected
uk: Відкинуті

en: Text to display
uk: Текст для показу

en: Entity type
uk: Тип сутності

en: Bundle
uk: Пакет

en: Reject
uk: Відмовити

en: Delete link
uk: Посилання на видалення

en: Edit link
uk: Посилання на редагування

en: - Any -
uk: - Усі -

en: exposed
uk: розкритий

en: An error occurred and processing did not complete.
uk: Сталася помилка й обробка не була завершена.

en: Manage display
uk: Керувати відображенням

en: Enable to override this field's links.
uk: Увімкніть для перезапису посилань цього поля.

en: Link this field to the original piece of content
uk: Зробити це поле посиланням на оригінальний матеріал

en: grouped
uk: груповано

en: Source entity
uk: Вихідна сутність

en: The related entity.
uk: Пов'язана сутність.

en: Updated by User
uk: Оновлено користувачем
