Entity Collection (7.x-2.0-alpha1) - en to id translation catalogue (34 entries)

en: Title
id: Judul

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Content
id: Konten

en: Item
id: Barang

en: Type
id: Jenis

en: Description
id: Deskripsi

en: Edit
id: Sunting

en: Search
id: Pencarian

en: None
id: Tiada

en: Hierarchy
id: Hierarki

en: Save
id: Simpan

en: Small
id: Kecil

en: Large
id: Besar

en: View
id: Lihat

en: Add content
id: Tambahkan konten

en: Save changes
id: Simpan perubahan

en: Position
id: Posisi

en: Entity
id: Entitas

en: Style
id: Gaya

en: Bold
id: Tebal

en: Items to display
id: Butir untuk ditampilkan

en: Offset
id: Letak

en: Underline
id: Garis bawah

en: Row
id: Baris

en: Bundles
id: Bundel

en: Default style
id: Gaya baku

en: Style settings
id: Pengaturan gaya

en: Alert
id: Peringatan

en: Delete content
id: Hapus konten

en: Flat list
id: Daftar datar

en: Full content
id: Konten lengkap

en: Display a specified number of items
id: Tampilkan sejumlah item yang ditentukan

en: View mode
id: Modus tampilan
