Entity Collection (7.x-2.0-alpha10) - en to fa translation catalogue (36 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Content
fa: محتوا

en: Item
fa: آیتم

en: Type
fa: نوع

en: Description
fa: شرح

en: Edit
fa: ویرایش

en: Search
fa: جستجو

en: None
fa: هیچ

en: Hierarchy
fa: سلسله مراتب

en: Save
fa: ذخیره

en: Small
fa: کوچک

en: Large
fa: بزرگ

en: View
fa: مشاهده

en: Add content
fa: افزودن محتوا

en: Normal
fa: عادی

en: Advanced
fa: پیشرفته

en: Save changes
fa: ذخیره تغییرات

en: Position
fa: موقعیت

en: Entity
fa: عنصر

en: Info
fa: اطلاعات

en: Style
fa: سبک

en: Storage
fa: ذخیره سازی

en: Bold
fa: برجسته

en: Contexts
fa: زمینه‌ها

en: Offset
fa: جابجایی

en: Underline
fa: زیرخط

en: Light
fa: روشن

en: Alert
fa: هشدار

en: Delete content
fa: حذف محتوا

en: Manage content
fa: مدیریت محتوا

en: Flat list
fa: لیست ساده

en: Full content
fa: محتوای کامل

en: Display a specified number of items
fa: نمایش تعداد مشخصی از آیتم‌ها

en: View mode
fa: نحوه نمایش
