Entity Collection (7.x-2.0-alpha6) - en to it translation catalogue (43 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Content
it: Contenuto

en: Item
it: Elemento

en: Type
it: Tipo

en: Description
it: Descrizione

en: Edit
it: Modifica

en: Search
it: Cerca

en: None
it: Nessuno

en: Hierarchy
it: Gerarchia

en: Save
it: Salva

en: Small
it: Piccolo

en: Large
it: Grande

en: View
it: Visualizza

en: Add content
it: Aggiungi contenuto

en: Normal
it: Normale

en: Save changes
it: Salva le modifiche

en: Position
it: Posizione

en: Entity
it: Entità

en: Info
it: Informazioni

en: Style
it: Stile

en: Storage
it: Archiviazione

en: Bold
it: Grassetto

en: Contexts
it: Contesti

en: Items to display
it: Elementi da visualizzare

en: Offset
it: Scostamento

en: Underline
it: Sottolineato

en: Row
it: Riga

en: Light
it: Chiaro

en: Bundles
it: Bundle

en: Default style
it: Stile predefinito

en: Style settings
it: Impostazioni dello stile

en: Alert
it: Avviso

en: Delete content
it: Cancella il contenuto

en: Flat list
it: Elenco semplice

en: Full content
it: Contenuto completo

en: Display a specified number of items
it: Visualizza un numero specifico di elementi

en: The number of items to skip. For example, if this field is 3, the first 3 items will be skipped and not displayed.
it: Il numero di elementi da saltare. Per esempio, se questo campo è 3, i primi tre elementi saranno saltati e non mostrati.

en: Add
it: Aggiungi

en: View mode
it: Modo di visualizzazione

en: The number of items to display. Enter 0 for no limit.
it: Il numero di elementi da visualizzare. Il valore 0 equivale a nessun limite.

en: The entity type
it: Il tipo di entità
