Entity Email (7.x-1.1) - en to de translation catalogue (18 entries)

en: Type
de: Typ

en: Subject
de: Betreff

en: Cancel
de: Abbrechen

en: Label
de: Beschriftung

en: Timestamp
de: Zeitstempel

en: Mail
de: E-Mail

en: Email
de: E-Mail

en: Node
de: Beitrag

en: Replacement patterns
de: Ersetzungsmuster

en: Dynamic
de: Dynamisch

en: Date created
de: Erstellungsdatum

en: Email To
de: E-Mail an

en: Creator
de: Urheber

en: Mail body
de: E-Mail-Textkörper

en: Date updated
de: Datum aktualisiert

en: Unique ID
de: Eindeutige ID

en: Enable the <a href="@drupal-token">Token module</a> to view the available token browser.
de: Das <a href="@drupal-token">Token Modul</a> aktivieren, um die Token-Auswahl einzublenden.

en: Email type
de: E-Mail-Typ
