Entity Legal (7.x-2.1) - en to it translation catalogue (20 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Next
it: Seguente

en: delete
it: elimina

en: Submit
it: Invia

en: Operations
it: Operazioni

en: Author
it: Autore

en: Edit
it: Modifica

en: edit
it: modifica

en: Save
it: Salva

en: Updated
it: Aggiornato

en: User
it: Utente

en: Created
it: Creato

en: URL alias
it: Alias URL

en: revert
it: ripristina

en: URL path settings
it: Impostazioni percorso URL

en: clone
it: duplica

en: export
it: esporta

en: permissions
it: permessi

en: Machine-readable name
it: Nome ad uso interno

en: Optionally specify an alternative URL by which this content can be accessed. For example, type "about" when writing an about page. Use a relative path and don't add a trailing slash or the URL alias won't work.
it: Specificare opzionalmente un URL alternativo da cui è possibile accedere a questo contenuto. Ad esempio, digitare "chi siamo" per una pagina di Informazioni. Utilizzare un percorso relativo e non aggiungere lo "slash" finale o l'alias non funzionerà.
