Entity Operations (7.x-1.7) - en to id translation catalogue (24 entries)

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Type
id: Jenis

en: Cancel
id: Batal

en: None
id: Tiada

en: Weight
id: Bobot

en: Save
id: Simpan

en: Fields
id: Bidang isian

en: Owner
id: Pemilik

en: Arguments
id: Argumen-argumen

en: Operation
id: Operasi

en: Replacement patterns
id: Pola-pola penggantian

en: Publish
id: Tampilkan

en: Unpublish
id: Tidak tampilkan

en: Text to display
id: Teks untuk ditampilkan

en: Entity type
id: Jenis Entity

en: @argument title
id: Judul @argument

en: @argument input
id: Masukan @argument

en: Full content
id: Konten lengkap

en: - Select a value -
id: - Pilih sebuah nilai -

en: Use replacement tokens from the first row
id: Gunakan token pengganti dari baris pertama

en: Are you sure you want to delete the @entity-type %label?
id: Anda yakin untuk menghapus @entity-type %label?

en: The @entity-type %label has been deleted.
id: @entity-type %label telah dihapus.

en: Edit %label
id: Ubah %label

en: Add @bundle
id: Tambah @bundle
