Entity Reference Multiple (7.x-2.0-alpha4) - en to gl translation catalogue (13 entries)

en: Save configuration
gl: Gardar a configuración

en: - None -
gl: - Ningún -

en: The configuration options have been saved.
gl: Gardáronse as opcións de configuración.

en: Label
gl: Etiqueta

en: Fields
gl: Campos

en: Contains
gl: Contén

en: Machine name
gl: Nome de sistema

en: Entity type
gl: Tipo de entidade

en: No link
gl: Sen ligazón

en: Autocomplete matching
gl: Concordancia de autocompretar

en: Starts with
gl: Comeza con

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of nodes.
gl: Seleccionar o método para recopilar as suxerencias de autocompretar. Teña en conta que <em>Conten</em> pode causar problemas de rendimento en sitios con miles de nodos.

en: - Select a value -
gl: - Seleccione un valor -
