Entity Reports (7.x-1.1) - en to ar translation catalogue (15 entries)

en: Description
ar: الوصف

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Required
ar: ضروري

en: Label
ar: التسمية

en: Data type
ar: نوع البيانات

en: Role name
ar: اسم الدور

en: Field name
ar: اسم الحقل

en: Users
ar: المستخدمين

en: Translatable
ar: قابل للترجمة

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: Reports
ar: التقارير

en: Cardinality
ar: رئيسي

en: Entity type
ar: نوع الكيان

en: Entities
ar: الكيانات
