Entity Reports (7.x-1.1) - en to de translation catalogue (18 entries)

en: Description
de: Beschreibung

en: Yes
de: Ja

en: No
de: Nein

en: Required
de: Erforderlich

en: Label
de: Beschriftung

en: Data type
de: Datentyp

en: Role ID
de: Rollen-ID

en: Role name
de: Name der Rolle

en: Field name
de: Feldname

en: Users
de: Benutzer

en: Translatable
de: Übersetzbar

en: Machine name
de: Systemname

en: Reports
de: Berichte

en: Cardinality
de: Kardinalität

en: Entity type
de: Entitätstyp

en: User roles
de: Benutzerrollen

en: Entities
de: Entitäten

en: One value | @count values
de[0]: Ein Wert
de[1]: @count Werte
