Entity Reports (7.x-1.1) - en to fa translation catalogue (16 entries)

en: Description
fa: شرح

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Required
fa: اجباری

en: Label
fa: برچسب

en: Data type
fa: نوع داده

en: Role ID
fa: شناسه نقش

en: Role name
fa: نام نقش

en: Field name
fa: نام فیلد

en: Users
fa: کاربران

en: Translatable
fa: قابل ترجمه

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: Reports
fa: گزارش‌ها

en: Entity type
fa: نوع عنصر

en: User roles
fa: نقش‌های کاربری

en: Entities
fa: موجودیت‌ها
