Entity Translation (7.x-1.0-beta1) - en to he translation catalogue (53 entries)

en: Status
he: מצב

en: Delete
he: מחיקה

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Cancel
he: ביטול

en: Language
he: שפה

en: view
he: צפיה

en: This action cannot be undone.
he: לא ניתן לבטל פעולה זו.

en: edit
he: עריכה

en: Label
he: תווית

en: n/a
he: -ללא-

en: Created
he: נוצר

en: Node types
he: סוכי תוכן

en: Published
he: מפורסם

en: Filter
he: סינון

en: Authored by
he: נכתב על ידי

en: Anonymous
he: אנונימי

en: Default language
he: שפת ברירת מחדל

en: Authored on
he: בתאריך

en: Leave blank for %anonymous.
he: השאר ריק עבור %anonymous.

en: Hidden
he: מוסתר

en: Change
he: חשב

en: Source
he: מקור

en: Entity
he: יישות

en: Changed
he: השתנה

en: Not published
he: לא מפורסם

en: Translations
he: תרגומים

en: Not translated
he: לא מתורגם

en: Translation
he: תרגום

en: Translation status
he: מצב תירגום

en: Language code
he: קוד השפה

en: Language neutral
he: שפה נייטרלית

en: Text to display
he: טקסט לתצוגה

en: Translate
he: תרגום

en: Entity type
he: סוג ישות

en: translate
he: תרגום

en: outdated
he: לא מעודכן

en: Source language
he: שפת מקור

en: Current language
he: שפה נוכחית

en: Flag translations as outdated
he: סמן תרגומים כלא מעודכנים

en: If you made a significant change, which means translations should be updated, you can flag all translations of this post as outdated. This will not change any other property of those posts, like whether they are published or not.
he: אם עשית שינוי משמעותי, דהיינו יש צורך בעדכון כל התרגומים, ניתן לסמן את כל התרגומים של פרסום זה כלא מעודכנים. דבר זה לא ישנה שום תכונה אחרת של הפרסומים הללו, כגון האם הם מפורסמים או לא.

en: This translation needs to be updated
he: יש לעדכן תרגום זה

en: When this option is checked, this translation needs to be updated because the source post has changed. Uncheck when the translation is up to date again.
he: כאשר אפשרות זו בחורה, יש לעדכן את התרגום מפני שפרסום המקור השתנה. בטל את הסימון כאשר התרגום חוזר להיות מעודכן.

en: Upgrade
he: שדרוג

en: <em>Edit @type</em> @title
he: <em>עריכת @type</em> @title

en: all languages
he: כל השפות

en: Format: %time. The date format is YYYY-MM-DD and %timezone is the time zone offset from UTC. Leave blank to use the time of form submission.
he: פורמט: %time. פורמט התאריך הוא YYYY-MM-DD ו %timezone הוא ההפרש מUTC. השאירו ריק כדי להשתמש במועד שליחת הטופס.

en: Language selection
he: בחירת שפה

en: Delete translation
he: מחיקת התרגום

en: Translations of %label
he: תרגומים של %label

en: Are you sure you want to delete the @language translation of %label?
he: האם למחוק את התרגום ל-@language של %label?

en: Translate any entity
he: תרגום יישות כלשהי

en: Enable translation
he: ניתן לתרגום

en: Edit comment @subject
he: עריכת התגובה @subject
