Entity Translation (7.x-1.0-beta7) - en to gl translation catalogue (50 entries)

en: Status
gl: Estado

en: Delete
gl: Borrar

en: Operations
gl: Operacións

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Language
gl: Idioma

en: view
gl: vista

en: This action cannot be undone.
gl: Esta acción non pode ser desfeita.

en: edit
gl: editar

en: Label
gl: Etiqueta

en: add
gl: engadir

en: n/a
gl: n/d

en: Created
gl: Creado

en: Node types
gl: Tipos de nodo

en: Published
gl: Publicado

en: Filter
gl: Filtro

en: Authored by
gl: Creado por

en: Anonymous
gl: Anónimo

en: Default language
gl: Língua predeterminada

en: Authored on
gl: Creado en

en: Leave blank for %anonymous.
gl: Déixeo en branco para %anonymous.

en: Hidden
gl: Oculto

en: Change
gl: Cambiar

en: Source
gl: Orixe

en: Changed
gl: Cambiado

en: Not published
gl: Non publicado

en: Translations
gl: Traduccións

en: Not translated
gl: Non traducido

en: Translation
gl: Traducción

en: Translation status
gl: Estado da traducción

en: Language code
gl: Código do idioma

en: Language neutral
gl: Idioma neutral

en: Text to display
gl: Texto a amosar

en: Translate
gl: Traducir

en: Entity type
gl: Tipo de entidade

en: translate
gl: traducir

en: outdated
gl: atrasada

en: Source language
gl: Lingua fonte

en: Current user's language
gl: Lingua do usuario actual

en: Default site language
gl: Lingua predefinida do sitio

en: Current language
gl: Lingua actual

en: Menu translation
gl: Traducción do menú

en: Flag translations as outdated
gl: Marcar as traduccións como atrasadas

en: If you made a significant change, which means translations should be updated, you can flag all translations of this post as outdated. This will not change any other property of those posts, like whether they are published or not.
gl: Se fas un cambio significativo, o que implica que as traduccións debe ser actualizadas, podes etiquetar todas as traduccións deste artigo como atrasadas. Esto non cambiará calquera outra propiedade dos artigos, como o feito de que estén publicadas ou non.

en: This translation needs to be updated
gl: Esta tradución precisa ser revisada

en: When this option is checked, this translation needs to be updated because the source post has changed. Uncheck when the translation is up to date again.
gl: Cando esta opción este seleccionada, esta traducción debe ser actualizada porque o artigo fonte cambiou. Deseleciona cando a traducción esté outra vez ao día.

en: <em>Edit @type</em> @title
gl: <em>Editar @type</em> @title

en: all languages
gl: todos os idiomas

en: Format: %time. The date format is YYYY-MM-DD and %timezone is the time zone offset from UTC. Leave blank to use the time of form submission.
gl: Formato: %time. O formato da fecha é AAAA-MM-DD e %timezone é a zona horaria con respecto a UTC. Deixe en branco para usar a hora do envío do formulario.

en: Original language
gl: Idioma orixinal

en: Enable translation
gl: Activar tradución
