Entity view modes (7.x-1.0-beta1) - en to id translation catalogue (9 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Cancel
id: Batal

en: Edit
id: Sunting

en: Save
id: Simpan

en: Entity type
id: Jenis Entity

en: View mode
id: Modus tampilan

en: Add new view mode
id: Tambah mode view baru

en: Add view mode
id: Tambahkan mode tampilan
