Entity view modes (7.x-1.0-rc1) - en to fa translation catalogue (12 entries)

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Type
fa: نوع

en: Cancel
fa: لغو

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Edit
fa: ویرایش

en: Label
fa: برچسب

en: Save
fa: ذخیره

en: Entity type
fa: نوع عنصر

en: In database
fa: در پایگاه داده

en: View mode
fa: نحوه نمایش
