Entity view modes (7.x-1.0-rc1) - en to nl translation catalogue (15 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Edit
nl: Bewerken

en: Save
nl: Opslaan

en: Entity type
nl: Entiteitstype

en: In code
nl: In de code

en: Custom settings
nl: Aangepaste instellingen

en: In database
nl: In de database

en: View mode
nl: Weergavemodus

en: Add new view mode
nl: Weergavemodus toevoegen

en: Add view mode
nl: Weergavemodus toevoegen

en: Edit view mode
nl: Weergavemodus aanpassen.
