Entityform (7.x-1.0-alpha6) - en to it translation catalogue (25 entries)

en: delete
it: elimina

en: Delete
it: Elimina

en: Content
it: Contenuto

en: Cancel
it: Annulla

en: Administration
it: Amministrazione

en: view
it: mostra

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: edit
it: modifica

en: Label
it: Etichetta

en: User
it: Utente

en: Email
it: E-mail

en: Roles
it: Ruoli

en: Downloads
it: Download

en: Save Changes
it: Salva le modifiche

en: Confirmation
it: Conferma

en: Submissions
it: Inserimenti

en: URL path settings
it: Impostazioni percorso URL

en: Text to display
it: Testo da visualizzare

en: Edit Link
it: Modifica link

en: Save Draft
it: Salva bozza

en: Operations links
it: Link operativi

en: Date changed
it: Data cambiata

en: Full content
it: Contenuto completo

en: The alias is already in use.
it: L'alias è già in uso.

en: Optionally specify an alternative URL by which this content can be accessed. For example, type "about" when writing an about page. Use a relative path and don't add a trailing slash or the URL alias won't work.
it: Specificare opzionalmente un URL alternativo da cui è possibile accedere a questo contenuto. Ad esempio, digitare "chi siamo" per una pagina di Informazioni. Utilizzare un percorso relativo e non aggiungere lo "slash" finale o l'alias non funzionerà.
