Entityform (7.x-1.0) - en to fa translation catalogue (33 entries)

en: delete
fa: حذف

en: Delete
fa: حذف

en: Cancel
fa: لغو

en: Description
fa: شرح

en: view
fa: مشاهده

en: None
fa: هیچ

en: This action cannot be undone.
fa: این عمل برگشت‌پذیر نیست.

en: Weight
fa: وزن

en: Link
fa: پیوند

en: Name
fa: نام

en: edit
fa: ویرایش

en: Text
fa: متن

en: User
fa: کاربر

en: Email
fa: پست الکترونیکی

en: Parent item
fa: آیتم والد

en: Roles
fa: نقش‌ها

en: Downloads
fa: دانلودها

en: Save Changes
fa: ذخیره تغییرات

en: Confirmation
fa: تایید

en: Features
fa: ویژگی‌ها

en: Menu settings
fa: تنظیمات منو

en: Menu link title
fa: عنوان پیوند منو

en: There was an error saving the menu link.
fa: هنگام ذخیره پیوند منو خطایی رخ داد.

en: URL path settings
fa: تنظیمات مسیر نشانی

en: Text to display
fa: متن قابل نمایش

en: You have already submitted this form.
fa: شما این فرم را قبلا پر کرده‌اید.

en: Operations links
fa: پیوندهای عملیات

en: Date changed
fa: تاریخ تغییر

en: Provide a menu link
fa: ارائه یک پیوند منو

en: Menu links with smaller weights are displayed before links with larger weights.
fa: پیوندهای منو با وزن کمتر قبل از پیوندهای با وزن بیشتر نمایش داده می‌شوند.

en: Full content
fa: محتوای کامل

en: The alias is already in use.
fa: این مسیر مستعار قبلا استفاده شده.

en: Shown when hovering over the menu link.
fa: هنگامی که موس بر روی پیوند منو قرار می‌گیرد نمایش داده می‌شود.
