Entityform (7.x-2.0-beta1) - en to ar translation catalogue (38 entries)

en: delete
ar: حذف

en: Delete
ar: حذف

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Description
ar: الوصف

en: view
ar: عرض

en: None
ar: لا شيء

en: This action cannot be undone.
ar: لا يمكن التراجع عن هذة العملية.

en: Weight
ar: الوزن

en: Link
ar: رابط

en: Name
ar: الاسم

en: edit
ar: تحرير

en: Text
ar: نص

en: User
ar: المستخدم

en: Email
ar: البريد الإلكتروني

en: Parent item
ar: رابط أم

en: Roles
ar: الأدوار

en: Save Changes
ar: حفظ التعديلات

en: Change
ar: تغيير

en: Features
ar: الخصائص

en: Menu settings
ar: إعدادات القائمة

en: Review
ar: المراجعة

en: Submissions
ar: الإرسالات

en: Menu link title
ar: عنوان رابط القائمة

en: There was an error saving the menu link.
ar: خطأ أثناء حفظ رابط القائمة.

en: URL path settings
ar: إعدادات المسار

en: Submitted values are:
ar: القيم المرسلة هي:

en: Access settings
ar: إعدادات الوصول

en: Operations links
ar: روابط العمليات

en: Date changed
ar: تاريخ التعديل

en: Provide a menu link
ar: يوفر رابط قائمة

en: Menu links with smaller weights are displayed before links with larger weights.
ar: تعرض الروابط ذات الوزن الخفيف قبل الروابط ذات الوزن الثقيل.

en: Full content
ar: المحتوى الكامل

en: The alias is already in use.
ar: البديل مستخدم مسبقاً.

en: Redirect path
ar: إعادة توجيه المسار

en: Shown when hovering over the menu link.
ar: يظهر عند المرور فوق رابط القائمة.

en: Optionally specify an alternative URL by which this content can be accessed. For example, type "about" when writing an about page. Use a relative path and don't add a trailing slash or the URL alias won't work.
ar: حدد رابط بديل يمكن من خلاله الوصول إلى هذا المحتوى. على سبيل المثال، اكتب"about"عند كتابة صفحة لوصف الموقع . استخدم مسار نسبي بدون إضافة الخط المائل في النهاية، وإلا فلن يعمل بديل المسار.

en: Date submitted
ar: تاريخ الإرسال

en: Show submission information
ar: إظهار معلومات الإرسال
