EntityInfo (7.x-1.1) - en to de translation catalogue (16 entries)

en: Item
de: Element

en: Description
de: Beschreibung

en: Fields
de: Felder

en: N/A
de: n. v.

en: Default Value
de: Standardwert

en: Table
de: Tabelle

en: or
de: oder

en: Relationship
de: Beziehung

en: TRUE
de: Wahr

en: Translatable
de: Übersetzbar

en: Machine name
de: Systemname

en: Field Name
de: Feldname

en: Key Name
de: Schlüsselname

en: Serialized
de: Serialisiert

en: not specified
de: nicht angegeben

en: Entity Bundles
de: Entitätssubtypen
