EntityInfo (7.x-1.1) - en to ru translation catalogue (15 entries)

en: Item
ru: Элемент

en: Description
ru: Описание

en: Name
ru: Название

en: Fields
ru: Поля

en: N/A
ru: Н/Д

en: Default Value
ru: Значение по умолчанию

en: Table
ru: Таблица

en: or
ru: или

en: Relationship
ru: Связь

en: TRUE
ru: ИСТИНА

en: FALSE
ru: ЛОЖЬ

en: Translatable
ru: Переводимый

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: Serialized
ru: Сериализованное

en: Entity Bundles
ru: Бандлы сущности
