Entity List (7.x-1.0-alpha1) - en to id translation catalogue (18 entries)

en: list
id: daftar

en: Title
id: Judul

en: List
id: Daftar

en: Description
id: Deskripsi

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Field
id: Bidang

en: Preview
id: Pratinjau

en: View
id: Lihat

en: Link text
id: Teks tautan

en: Ascending
id: Menaik

en: Descending
id: Menurun

en: Order
id: Urutan

en: Lists
id: Daftar

en: Entity
id: Entitas

en: Index
id: Indeks

en: Machine-readable name
id: Nama terbaca mesin

en: View mode
id: Modus tampilan
