Entity List (7.x-1.0-beta1) - en to gl translation catalogue (22 entries)

en: list
gl: lista

en: Title
gl: Título

en: List
gl: Lista

en: Description
gl: Descrición

en: Settings
gl: Axustes

en: Name
gl: Nome

en: Field
gl: Campo

en: Preview
gl: Vista previa

en: View
gl: Ver

en: Pager ID
gl: ID do páxinador

en: Range
gl: Rango

en: Link text
gl: Texto do enlace

en: Ascending
gl: Ascendente

en: Descending
gl: Descendente

en: Order
gl: Orde

en: Limit
gl: Límite

en: Index
gl: Índice

en: Pager
gl: Paxinador

en: Offset
gl: Desprazamento

en: Machine-readable name
gl: Nome lexíbel pola máquina

en: The number of items to skip. For example, if this field is 3, the first 3 items will be skipped and not displayed.
gl: O número de artículos a omitir. Por exemplo, si este campo é 3, os 3 primeros elementos serán omitidos e non se amosarán.

en: View mode
gl: Modo de vista
