Entity List (7.x-1.0-beta1) - en to it translation catalogue (26 entries)

en: list
it: elenco

en: Title
it: Titolo

en: List
it: Elenco

en: Description
it: Descrizione

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Field
it: Campo

en: Preview
it: Anteprima

en: View
it: Visualizza

en: Pager ID
it: ID del paginatore

en: Link text
it: Testo del collegamento

en: Ascending
it: Crescente

en: Descending
it: Decrescente

en: Handler
it: Gestore

en: Order
it: Ordina

en: Lists
it: Liste

en: Limit
it: Limite

en: Entity
it: Entità

en: Index
it: Indice

en: Pager
it: Paginazione

en: Offset
it: Scostamento

en: Machine-readable name
it: Nome ad uso interno

en: The number of items to skip. For example, if this field is 3, the first 3 items will be skipped and not displayed.
it: Il numero di elementi da saltare. Per esempio, se questo campo è 3, i primi tre elementi saranno saltati e non mostrati.

en: View mode
it: Modo di visualizzazione

en: The number of items to display. Enter 0 for no limit.
it: Il numero di elementi da visualizzare. Il valore 0 equivale a nessun limite.

en: Search score
it: Punteggio ricerca
