Entityqueue (7.x-1.0-alpha2) - en to tr translation catalogue (27 entries)

en: Home
tr: Ana Sayfa

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Actions
tr: Eylemler

en: Remove
tr: Kaldır

en: Content types
tr: İçerik tipleri

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Label
tr: Etiket

en: Save
tr: Kaydet

en: Add item
tr: Öğe ekle

en: Configure
tr: Yapılandır

en: Contains
tr: İçerir

en: Items
tr: Öğeler

en: Size of textfield
tr: Metin alanının boyutu

en: 1 item | @count items
tr[0]: 1 öğe
tr[1]: @count öğe

en: Clear
tr: Temizle

en: Target type
tr: Hedef tür

en: Reverse
tr: Ters

en: Machine name
tr: Makine adı

en: Entity type
tr: Varlık tipi

en: Autocomplete matching
tr: Otomatik tamamlama eşleşmesi

en: Starts with
tr: İle başlayan

en: Bundles
tr: Paketler

en: Broken/missing handler
tr: Kırık/eksik işleyici

en: In code
tr: Kod içinde

en: Machine name: @name
tr: Makine adı: @name

en: In database
tr: Veritabanında
