Entityqueue (7.x-1.5) - en to nl translation catalogue (35 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Author
nl: Auteur

en: Actions
nl: Acties

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Language
nl: Taal

en: Content types
nl: Inhoudstypen

en: Weight
nl: Gewicht

en: Name
nl: Naam

en: Save
nl: Opslaan

en: Add item
nl: Item toevoegen

en: Configure
nl: Instellen

en: Contains
nl: Bevat

en: Id
nl: ID

en: Size of textfield
nl: Lengte van het tekstveld

en: Clear
nl: Wissen

en: Target type
nl: Doeltype

en: Reverse
nl: Omkeren

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: Entity type
nl: Entiteitstype

en: Queue
nl: Wachtrij

en: Autocomplete matching
nl: Automatisch aanvullende overeenkomst

en: Starts with
nl: Begint met

en: Bundles
nl: Bundels

en: Queues
nl: Wachtrijen

en: Broken/missing handler
nl: Verwerker defect of ontbreekt

en: Subqueues
nl: Subwachtrijen

en: In code
nl: In de code

en: Machine name: @name
nl: Systeemnaam: @name

en: In database
nl: In de database

en: Database overriding code
nl: Database overschrijft code

en: Target bundles
nl: Doelbundels

en: The bundles of the entity type that can be referenced. Optional, leave empty for all bundles.
nl: De bundels van de entiteitstypes die gerefereerd kunnen worden. Laat lege om alle bundels te selecteren.

en: - Restricted access -
nl: - Beperkte toegang -

en: Entity reference field settings
nl: Veldinstellingen van entiteitsreferentie
