Entityqueue (7.x-1.6) - en to id translation catalogue (32 entries)

en: Home
id: Beranda

en: delete
id: hapus

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Author
id: Penulis

en: Actions
id: Tindakan-tindakan

en: Remove
id: Hapus

en: Language
id: Bahasa

en: Content types
id: Jenis konten

en: Weight
id: Bobot

en: Name
id: Nama

en: Save
id: Simpan

en: Add item
id: Tambah pokok menu

en: Configure
id: Konfigurasi

en: Module
id: Modul

en: Contains
id: Mengandung

en: items
id: item

en: Items
id: Item

en: Size of textfield
id: Ukuran bidang isian teks

en: 1 item | @count items
id[0]: 1 item
id[1]: @count item

en: Clear
id: Bersihkan

en: Reverse
id: Terbalik

en: Machine name
id: Nama mesin

en: Entity type
id: Jenis Entity

en: Autocomplete matching
id: Pencocokan otomatis

en: Starts with
id: Mulai dengan

en: Bundles
id: Bundel

en: Broken/missing handler
id: Handler rusak/hilang

en: Machine name: @name
id: Nama mesin: @name

en: In database
id: Di pangkalan data

en: - Restricted access -
id: - Akses terbatas -

en: Entity reference field settings
id: Pengaturan bidang rujukan bidang
