Entity reference (7.x-1.0-alpha2) - en to fa translation catalogue (20 entries)

en: Content
fa: محتوا

en: Label
fa: برچسب

en: Node
fa: محتوا

en: Contains
fa: شاملِ

en: Size of textfield
fa: اندازه فیلد متن

en: Target type
fa: نوع داده هدف

en: No link
fa: بدون پیوند

en: Autocomplete matching
fa: تطابق خودکار

en: Starts with
fa: شروع شود با

en: Autocomplete
fa: تکمیل خودکار

en: View mode
fa: نحوه نمایش

en: Entity Reference
fa: مرجع عنصر

en: An autocomplete text field.
fa: یک فیلد متنی autocomplete

en: Display the label of the referenced entities.
fa: نمایش عنوان عناصر ارجاع‌یافته.

en: Rendered entity
fa: بخش ارائه شده

en: Provides a field that can reference other entities.
fa: ارائه فیلدی که می تواند به سایر عناصر ارجاع دهد.

en: Autocomplete (Tags style)
fa: تکمیل خودکار (حالت برچسب)

en: Simple (with optional filter by bundle)
fa: ساده (با فیلتر اختیاری بر اساس دسته)

en: A bridge to the @entity entity that is referenced via !field_name
fa: پلی به عنصر @entity که از طریق !field_name به آن ارجاع شده است.

en: A bridge to the @entity entity that is referencing @target_entity via !field_name
fa: پلی به @entity بخشی که از طریق !field_name @target_entity را مرجع قرار می دهد
