Entity reference (7.x-1.0-rc1) - en to ro translation catalogue (28 entries)

en: Content
ro: Conținut

en: Label
ro: Etichetă

en: Node
ro: Nod

en: Fields
ro: Câmpuri

en: Contains
ro: Conține

en: Ascending
ro: Crescător

en: Descending
ro: Descrescător

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Size of textfield
ro: Dimensiune câmp text

en: Target type
ro: Tipul țintei

en: Sort direction
ro: Direcţie de sortare

en: No link
ro: Niciun link

en: Autocomplete matching
ro: Potrivire completare automată

en: Starts with
ro: Începe cu

en: Autocomplete
ro: Completare automată

en: View mode
ro: Mod de vizualizare

en: Entity Reference
ro: Referință entitate

en: An autocomplete text field.
ro: Un câmp text cu autocompletare.

en: Display the label of the referenced entities.
ro: Afișați eticheta entităților referite.

en: Rendered entity
ro: Entitate randată

en: Display the referenced entities rendered by entity_view().
ro: Afișați entitățile referință randate de entity_view().

en: Link label to the referenced entity
ro: Legați eticheta către entitatea de referință

en: Link to the referenced entity
ro: Legătură la entitatea de referință

en: Rendered as @mode
ro: Randat ca @mode

en: Change handler
ro: Schimbați handler-ul

en: Autocomplete (Tags style)
ro: Completare automată (Stil tag-uri)

en: Referencing entity
ro: Entitatea la care se face referință

en: The selected selection handler is broken.
ro: Handler-ul de selecție selectat este deteriorat.
