Entity reference (7.x-1.1) - en to ar translation catalogue (21 entries)

en: Content
ar: المحتوى

en: Label
ar: التسمية

en: Default
ar: الافتراضي

en: Node
ar: العقدة

en: Display links
ar: اعرض الروابط

en: Fields
ar: الحقول

en: Contains
ar: يحتوي

en: Mode
ar: النمط

en: Ascending
ar: تصاعديا

en: Descending
ar: تنازليا

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Size of textfield
ar: حجم حقل النص

en: Search fields
ar: بحث الحقول

en: Target type
ar: نوع الهدف

en: Sort direction
ar: اتجاه الترتيب

en: Autocomplete matching
ar: الإكمال التلقائي (متطابق)

en: View mode
ar: نمط المشاهدة

en: Link label to the referenced entity
ar: تسمية الرابط بناء على الكيان المرجعي

en: Rendered as @mode
ar: يقدم كـ  @mode

en: Change handler
ar: تغيير المعالج

en: The selected selection handler is broken.
ar: معالج التحديد المحدد معطل.
