Environment Indicator (7.x-1.0) - en to uk translation catalogue (10 entries)

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are '<em>blog</em>' for the blog page and '<em>blog/*</em>' for every personal blog. '<em>&lt;front&gt;</em>' is the front page.
uk: Введіть по одній сторінці на рядок у вигляді шляхів Друпалу. Позначка '*' означає будь-який символ. Наприклад, '<em>blog</em>' для сторінки журналу і '<em>blog/*</em>' для кожного персонального журналу. '<em>&lt;front&gt;</em>' — головна сторінка.

en: Status
uk: Стан

en: Development
uk: Розробка

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Position
uk: Позиція

en: Left
uk: Ліворуч

en: Right
uk: Праворуч

en: Text to display
uk: Текст для показу

en: Colour
uk: Колір
