Environment Indicator (7.x-2.6) - en to uk translation catalogue (18 entries)

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are '<em>blog</em>' for the blog page and '<em>blog/*</em>' for every personal blog. '<em>&lt;front&gt;</em>' is the front page.
uk: Введіть по одній сторінці на рядок у вигляді шляхів Друпалу. Позначка '*' означає будь-який символ. Наприклад, '<em>blog</em>' для сторінки журналу і '<em>blog/*</em>' для кожного персонального журналу. '<em>&lt;front&gt;</em>' — головна сторінка.

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Weight
uk: Вага

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Text Color
uk: Колір тексту

en: Top
uk: Зверху

en: Bottom
uk: Знизу

en: Hostname
uk: Назва хоста

en: Text color
uk: Колір тексту

en: Color
uk: Колір

en: Position
uk: Позиція

en: Fixed
uk: Фіксоване

en: Environment
uk: Середовище

en: Variables
uk: Змінні

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: Environments
uk: Середовища

en: environment
uk: визначена у середовищі
