ePay payment gateway API (7.x-1.2) - en to hi translation catalogue (25 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Username
hi: प्रयोक्ता का नाम

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Currency
hi: मुद्रा

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Logs
hi: लॉग

en: Message
hi: संदेश

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Time
hi: समय

en: Error
hi: त्रुटि

en: Module
hi: मॉड्यूल

en: Other
hi: अन्य

en: Anonymous
hi: अज्ञात

en: Order
hi: क्रम

en: Greenland
hi: ग्रीनलैंड

en: Iceland
hi: आइसलैंड

en: English
hi: अंग्रेजी

en: French
hi: फ्रेंच

en: Spanish
hi: स्पेनिश

en: Danish
hi: दानिश

en: Finnish
hi: फिन्निश

en: German
hi: जर्मन

en: Polish
hi: पोलिश

en: Swedish
hi: स्वीडिश
