ePay payment gateway API (7.x-1.4) - en to fa translation catalogue (33 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Username
fa: نام کاربری

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Currency
fa: واحد پول

en: Edit
fa: ویرایش

en: Logs
fa: وقایع ثبت شده

en: Message
fa: پیغام

en: Save
fa: ذخیره

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Time
fa: زمان

en: Error
fa: خطا

en: Module
fa: ماژول

en: Amount
fa: مقدار

en: Invoice
fa: صورتحساب

en: Payment
fa: پرداخت

en: Other
fa: ساير

en: Background color
fa: رنگ پس‌زمینه

en: Anonymous
fa: ناشناس

en: Order
fa: سفارش

en: Greenland
fa: گرینلند

en: Iceland
fa: ایسلند

en: English
fa: انگلیسی

en: French
fa: فرانسوی

en: Spanish
fa: اسپانیایی

en: Overlay
fa: لایه ی پوشاننده

en: Danish
fa: دانمارکی

en: Finnish
fa: فنلاندی

en: German
fa: آلمانی

en: Norwegian
fa: نروژی

en: Polish
fa: لهستانی

en: Swedish
fa: سوئدی

en: Credit card
fa: کارت اعتباری

en: Order id
fa: شناسه‌ی سفارش
