ePay payment gateway API (7.x-1.4) - en to id translation catalogue (21 entries)

en: Username
id: Nama pengguna

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Currency
id: Mata uang

en: Edit
id: Sunting

en: Logs
id: Catatan

en: Message
id: Pesan

en: Save
id: Simpan

en: Default
id: Bawaan

en: Time
id: Waktu

en: Error
id: Kesalahan

en: Module
id: Modul

en: Amount
id: Jumlah

en: Payment
id: Pembayaran

en: Other
id: Lainnya

en: Background color
id: Warna latar belakang

en: Anonymous
id: Anonim

en: Order
id: Urutan

en: Iceland
id: Islandia

en: English
id: Bahasa Inggris

en: Spanish
id: Bahasa Spanyol

en: Credit card
id: Kartu kredit
