ERPAL for Service Providers (7.x-2.0-alpha1) - en to he translation catalogue (264 entries)

en: list
he: רשימה

en: Home
he: דף הבית

en: Title
he: כותרת

en: Body
he: תוכן

en: Next
he: הבא

en: delete
he: מחיקה

en: Status
he: מצב

en: Delete
he: מחיקה

en: Submit
he: שלח

en: Content
he: תוכן

en: Value
he: ערך

en: Username
he: שם משתמש

en: Groups
he: קבוצות

en: Type
he: סוג

en: Author
he: מחבר/ת

en: List
he: רשימה

en: Subject
he: נושא

en: Actions
he: פעולות

en: Cancel
he: ביטול

en: Description
he: תיאור

en: more
he: עוד

en: Access control
he: בקרת גישה

en: Administration
he: ניהול

en: Comments
he: תגובות

en: Priority
he: עדיפות

en: More
he: עוד

en: Quantity
he: כמות

en: Tags
he: תגיות

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: Home page
he: דף הבית

en: Projects
he: פרוייקטים

en: Project
he: פרוייקט

en: Categories
he: קטגוריות

en: Version
he: גירסה

en: Go
he: קדימה

en: view
he: צפיה

en: File
he: קובץ

en: Edit
he: עריכה

en: Date
he: תאריך

en: Size
he: גודל

en: Search
he: חיפוש

en: Reset
he: איתחול

en: None
he: ללא

en: This action cannot be undone.
he: לא ניתן לבטל פעולה זו.

en: Number
he: מספר

en: Country
he: מדינה

en: Weight
he: משקל

en: Link
he: קישור

en: Image
he: תמונה

en: Center
he: מרכז

en: Types
he: סוגים

en: Parent
he: אב

en: none
he: ללא

en: Category
he: קטגוריה

en: Settings
he: הגדרות

en: Name
he: שם

en: edit
he: עריכה

en: Go to previous page
he: לעמוד הקודם

en: up
he: למעלה

en: Go to parent page
he: לעמוד האב

en: Go to next page
he: לעמוד הבא

en: Book
he: ספר

en: Label
he: תווית

en: Save
he: שמירה

en: Help
he: עזרה

en: Font
he: גופן

en: Summary
he: תקציר

en: Sunday
he: ראשון

en: Monday
he: שני

en: Tuesday
he: שלישי

en: Wednesday
he: רביעי

en: Thursday
he: חמישי

en: Friday
he: שישי

en: Saturday
he: שבת

en: Time
he: זמן

en: Views
he: היבטים

en: remove
he: הסר

en: View
he: צפיה

en: History
he: היסטוריה

en: Filename
he: שם קובץ

en: Notes
he: הערות

en: Updated
he: עודכן

en: Layout
he: פריסה

en: Keywords
he: מילות מפתח

en: Total
he: סך הכל

en: Assigned
he: מוקצה

en: Advanced search
he: חיפוש מתקדם

en: Titles
he: כותרות

en: Mail
he: מייל

en: User
he: משתמש

en: Email
he: דוא"ל

en: Files
he: קבצים

en: User ID
he: מזהה משתמש

en: Contact
he: יצירת קשר

en: Created
he: נוצר

en: Node
he: פריט תוכן

en: Separator
he: מפריד

en: All
he: הכל

en: days
he: ימים

en: Active
he: פעיל

en: Submitted
he: נשלח

en: Year
he: שנה

en: Host
he: שם שרת

en: Header
he: כותרת עליונה

en: Footer
he: כותרת תחתונה

en: Welcome
he: ברוך הבא

en: To
he: אל

en: Contacts
he: אנשי קשר

en: From
he: מאת

en: Custom
he: מותאם

en: Comment
he: תגובה

en: Filter
he: סינון

en: Revisions
he: גרסאות

en: Fields
he: שדות

en: Count
he: כמות

en: Normal
he: נורמלי

en: Last update
he: עדכון אחרון

en: URL:
he: כתוהת URL:

en: Updated:
he: עודכנו:

en: Advanced
he: מתקדם

en: Month
he: חודש

en: Details
he: פרטים

en: Price
he: מחיר

en: Customer
he: לקוח

en: Address
he: כתובת

en: State
he: מצב

en: Desc
he: יורד

en: Invoice
he: חשבונית

en: Calendar
he: לוח שנה

en: Day
he: יום

en: Start
he: התחלה

en: Note
he: הערות

en: User login
he: כניסה

en: Add new comment
he: הוספת תגובה חדשה

en: Case
he: פנייה

en: Users
he: חברי האתר

en: Anonymous
he: אנונימי

en: Clone
he: שכפול

en: Task
he: משימה

en: Add group
he: הוספת קבוצה

en: Operation
he: פעולה

en: Duration
he: משך

en: Street
he: רחוב

en: City
he: עיר

en: Logout
he: יציאה

en: Sort by
he: מיון לפי

en: Updated date
he: תאריך עידכון

en: Port
he: פורט

en: Attachments
he: קבצים מצורפים

en: Facebook
he: פייסבוק

en: Commands
he: פקודות

en: Allowed HTML tags
he: תגי HTML מותרים

en: ‹ previous
he: ‹ לעמוד הקודם

en: next ›
he: לעמוד הבא ›

en: Source
he: מקור

en: Request new password
he: חידוש סיסמה

en: Languages
he: שפות

en: Features
he: פיצ'רים

en: Activity
he: פעילות

en: Middle
he: אמצע

en: Alignment
he: יישור

en: author
he: מחבר/ת

en: Unit
he: יחידה

en: Sidebar
he: עמודת צד

en: Log out
he: יציאה

en: Left
he: שמאל

en: Right
he: ימין

en: Create new account
he: הצטרפות

en: White
he: לבן

en: Not available
he: לא זמין

en: Books
he: ספרים

en: Track
he: מעקב

en: Changed
he: השתנה

en: My bookmarks
he: המועדפים שלי

en: Document
he: מסמך

en: Documents
he: מסמכים

en: Unpublished
he: לא מפורסם

en: You are here
he: הינך נמצא כאן

en: Removed
he: הוסר

en: Shortcuts
he: קיצורים

en: Apply
he: החל

en: Select
he: בחר

en: Bold
he: מודגש

en: Tasks
he: משימות

en: Menus
he: תפריטים

en: Float
he: צף

en: Permalink
he: קישור קבוע

en: file system
he: מערכת קבצים

en: <None>
he: <ללא>

en: Available
he: זמין

en: « first
he: « לעמוד הראשון

en: last »
he: לעמוד האחרון »

en: Execute
he: ביצוע

en: Attached files
he: קבצים מצורפים

en: Left above
he: שמאל מעל

en: Left below
he: שמאל למטה

en: Offset
he: היסט

en: Greek
he: יוונית

en: Machine name
he: שם מכונה

en: Print
he: הדפסה

en: Skip to main content
he: דילוג לתוכן העיקרי

en: ZIP Code
he: מיקוד

en: Containing any of the words
he: מכיל אחת מהמילים

en: Containing the phrase
he: מכיל את הביטוי

en: Containing none of the words
he: לא מכיל אף אחת מהמילים

en: Company name
he: שם החברה

en: Twitter
he: טוויטר

en: Text to display
he: טקסט לתצוגה

en: Error message
he: הודעת שגיאה

en: Activities
he: פעילויות

en: Billable
he: מיועד לחיוב

en: User account
he: חשבון משתמש

en: Relations
he: יחסים

en: Warning message
he: הודעת אזהרה

en: No link
he: אין קישור

en: Edit Link
he: עריכת קישור

en: Save and continue
he: שמירה והמשך

en: First sidebar
he: עמודת צד ראשונה

en: Second sidebar
he: עמודה שנייה

en: Main menu
he: תפריט ראשי

en: Start time
he: זמן התחלה

en: Delete Link
he: מחק קישור

en: Secondary
he: משני

en: Upper case
he: אותיות רישיות

en: Lower case
he: אותיות קטנות

en: Displays the fields with an optional template.
he: מציג את השדות עם תבנית אופציונלית

en: Post date
he: תאריך פירסום

en: Search Terms
he: מונחים לחיפוש

en: Items per page
he: פריטים לעמוד

en: - All -
he: - הכל -

en: Latin
he: לטינית

en: Vietnamese
he: וייטנמית

en: Date and time
he: תאריך ושעה

en: Styles
he: סגנונות

en: Breadcrumbs
he: פרורי לחם

en: Page top
he: ראש הדף

en: Page bottom
he: תחתית הדף

en: Sidebar first
he: עמודת צד ראשונה

en: Submitted by !username on !datetime
he: נכתב ע"י !username בתאריך !datetime

en: revision user
he: המשתמש שכתב את הגירסה

en: User menu
he: תפריט משתמש

en: Operations links
he: קישורים תפעוליים

en: Default country
he: מדינת ברירת המחדל

en: (active tab)
he: (לשונית פעילה)

en: Status message
he: הודעת סטטוס

en: Administer shortcuts
he: ניהול קיצורים

en: Add shortcut
he: הוספת קיצור

en: Private file system path
he: נתיב למערכת קבצים  פרטית

en: Public files
he: קבצים ציבוריים

en: The directory %directory does not exist and could not be created.
he: הספריה  %directory אינה קיימת ולא ניתן ליצור אותה.

en: Image style
he: סגנון תמונה

en: Highlighted
he: מובלט

en: Sidebar second
he: עמודת צד שניה

en: Site logo
he: לוגו

en: End time
he: זמן סיום:

en: Valid from
he: בתוקף מ

en: Asc
he: סדר עולה

en: One column
he: טור אחד

en: Master
he: מאסטר

en: Google+
he: גוגל פלוס

en: Entity Reference
he: רפרנס ליישות

en: Link to the referenced entity
he: קישור ליישות שמצויינת ברפרנס

en: CRM activity
he: פעילות CRM
