ERPAL for Service Providers (7.x-2.2) - en to hi translation catalogue (49 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Value
hi: मान

en: Groups
hi: समूह

en: Type
hi: प्रकार

en: Actions
hi: क्रियाएँ

en: more
hi: और भी

en: Priority
hi: प्राथमिकता

en: Default currency
hi: डिफ़ॉल्ट मुद्रा

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Date
hi: तारीख

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Country
hi: देश

en: Name
hi: नाम

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Help
hi: मदद

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Content type
hi: सामग्री प्रकार

en: Continue
hi: जारी रखें

en: All
hi: सभी

en: Active
hi: सक्रिय

en: Custom
hi: मनपसंद

en: Published
hi: प्रकाशित

en: Fields
hi: क्षेत्र

en: Desc
hi: अवरोही

en: Other
hi: अन्य

en: Add group
hi: समूह जोड़ें

en: Operation
hi: काम

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Allowed HTML tags
hi: स्वीकृत एच.टी.एम.एल. टैग

en: ‹ previous
hi: ‹ पिछले

en: next ›
hi: अगला >

en: Today
hi: आज

en: Shortcuts
hi: अल्प मार्ग

en: Apply
hi: लागू करें

en: « first
hi: « प्रथम

en: last »
hi: अन्तिम »

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: Save and continue
hi: संचित करके आगे बढिए

en: Email:
hi: ईमेल / ई -पता :

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: @drupal installation complete
hi: @drupal स्थापना संपन्न

en: Congratulations, you installed @drupal!
hi: बधाई हो, आपने @drupal को स्थापित कर लिया !

en: <a href="@url">Visit your new site</a>.
hi: <a href="@url">अपनी नई साइट पर जाएँ </a>

en: Image style
hi: छवि शैली
