ERPAL for Service Providers (7.x-2.2) - en to it translation catalogue (68 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Value
it: Valore

en: Groups
it: Gruppi

en: Type
it: Tipo

en: Actions
it: Azioni

en: more
it: altro

en: Priority
it: Priorità

en: Default currency
it: Valuta predefinita

en: Yes
it: Sì

en: Edit
it: Modifica

en: Date
it: Data

en: Reset
it: Ripristina

en: Country
it: Paese

en: Name
it: Nome

en: Save
it: Salva

en: Help
it: Aiuto

en: Assigned to
it: Assegnato a

en: User
it: Utente

en: Content type
it: Tipo di contenuto

en: Continue
it: Continua

en: All
it: Tutti

en: Active
it: Attivo

en: submit
it: invia

en: Welcome
it: Benvenuto

en: Custom
it: Personalizzato

en: Published
it: Pubblicato

en: Fields
it: Campi

en: Bookmarks
it: Segnalibri

en: Desc
it: Disc

en: Other
it: Altro

en: Add group
it: Aggiungi gruppo

en: Operation
it: Operazione

en: Sort by
it: Ordina per

en: Allowed HTML tags
it: Elementi HTML consentiti

en: ‹ previous
it: ‹ precedente

en: next ›
it: seguente ›

en: Date/Time
it: Data/Ora

en: Today
it: Oggi

en: Contact information
it: Informazioni di contatto

en: My bookmarks
it: I miei segnalibri

en: Keyboard shortcuts
it: Scorciatoie con la tastiera

en: Shortcuts
it: Scorciatoie

en: Apply
it: Applica

en: Node reference
it: Riferimento nodo

en: « first
it: « prima

en: last »
it: ultima »

en: Offset
it: Scostamento

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: This week
it: Questa settimana

en: This month
it: Questo mese

en: Save and continue
it: Salva e continua

en: Email:
it: E-mail:

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: @drupal installation complete
it: Installazione di @drupal completata

en: Congratulations, you installed @drupal!
it: Congratulazioni, hai installato @drupal!

en: Review the messages above before visiting <a href="@url">your new site</a>.
it: Controlla i messaggi in alto prima di visitare  <a href="@url">il tuo nuovo sito</a>.

en: <a href="@url">Visit your new site</a>.
it: <a href="@url">Visita il nuovo sito</a>.

en: Administer shortcuts
it: Amministrare le scorciatoie

en: Add shortcut
it: Aggiungi scorciatoia

en: Edit shortcut
it: Modifica scorciatoia

en: Delete shortcut
it: Elimina scorciatoia

en: Private file system path
it: Percorso per i file privati

en: All of your projects are up to date.
it: Tutti i progetti sono aggiornati.

en: Image style
it: Stile immagine

en: Master
it: Principale
