ERPAL for Service Providers (7.x-2.3) - en to gu translation catalogue (114 entries)

en: list
gu: સૂચિ

en: Home
gu: મુખ પૃષ્ઠ

en: Title
gu: શિર્ષક

en: Body
gu: લખાણ મુખ્ય ભાગ

en: Next
gu: આગળ

en: delete
gu: કાઢી નખો

en: value
gu: મૂલ્ય

en: Status
gu: સ્થિતિ

en: Delete
gu: કાઢી નાખો

en: Submit
gu: રજૂ કરો

en: Content
gu: વિષયાર્થ

en: Value
gu: મુલ્ય

en: Username
gu: ઉપભોક્તા

en: Payer
gu: નાણાં ચૂકવનાર

en: Groups
gu: જૂથો

en: Type
gu: પ્રકાર

en: Author
gu: લેખક

en: Closed
gu: બંધ

en: List
gu: સૂચિ

en: Subject
gu: વિષય

en: Actions
gu: ક્રિયાઓ

en: Cancel
gu: રદ કરો

en: Remove
gu: લોપ

en: Description
gu: વર્ણન

en: more
gu: વધુ

en: Access control
gu: વપરાશ નિયંત્રણ

en: Administration
gu: સંચાલન

en: Priority
gu: અગ્રતા

en: Yes
gu: હા

en: No
gu: નહિ

en: Categories
gu: શ્રેણીઓ

en: Version
gu: આવૃતિ

en: view
gu: જુઓ

en: Advanced options
gu: ઉચ્ચતર વિકલ્પો

en: Release notes
gu: પ્રકાશન નોંધ

en: Edit
gu: સંપાદિત કરો

en: Date
gu: તારીખ

en: Links
gu: કડીઓ

en: This action cannot be undone.
gu: આ ક્રિયા પૂર્વવત્ કરી શકાતી નથી.

en: Weight
gu: તરલતા

en: Link
gu: કડી

en: Parent
gu: પિતૃ

en: Category
gu: શ્રેણી

en: Name
gu: નામ

en: edit
gu: સંપાદિત કરો

en: Import
gu: આયાત

en: Book
gu: પુસ્તક

en: Label
gu: શિર્ષક

en: Save
gu: સાચવો

en: Help
gu: મદદ

en: Sunday
gu: રવિવાર

en: Monday
gu: સોમવાર

en: Tuesday
gu: મંગળવાર

en: Wednesday
gu: બુધવાર

en: Thursday
gu: ગુરુવાર

en: Friday
gu: શુક્રવાર

en: Saturday
gu: શનિવાર

en: Time
gu: સમય

en: Add
gu: ઉમેરો

en: View
gu: જુઓ

en: Updated
gu: અધતન થયું

en: User
gu: વપરાશકર્તા

en: Continue
gu: ચાલુ રાખો

en: Contact
gu: સંપર્ક

en: Node
gu: નોડ

en: Create
gu: બનાવો

en: All
gu: બધા

en: Active
gu: સક્રિય

en: Year
gu: વર્ષ

en: 1 hour | @count hours
gu[0]: ૧ કલાક
gu[1]: @count કલાકો

en: 1 day | @count days
gu[0]: ૧ દિવસ
gu[1]: @count દિવસો

en: Published
gu: પ્રકાશિત

en: Filter
gu: ફિલ્ટર

en: Fields
gu: ક્ષેત્રો

en: Last update
gu: છેલ્લો સુધારો

en: 1 day
gu: ૧ દિવસ

en: Scale
gu: માપ

en: Month
gu: મહિનો

en: Details
gu: વિગતો

en: Day
gu: દિવસ

en: Other
gu: અન્ય

en: Ignore
gu: અવગણો

en: Users
gu: વપરાશકર્તાઓ

en: Task
gu: કાર્ય

en: Add group
gu: જૂથ ઉમેરો

en: Operation
gu: કાર્યો

en: Duration
gu: સમયગાળો

en: City
gu: શહેર

en: Languages
gu: ભાષાઓ

en: Today
gu: આજે

en: Activity
gu: પ્રવૃત્તિ

en: author
gu: લેખક

en: Log out
gu: બહાર નીકળો

en: Left
gu: ડાબે

en: Right
gu: જમણે

en: Contact information
gu: સંપર્ક માહિતી

en: Books
gu: પુસ્તકો

en: Changed
gu: બદલ્યું

en: details
gu: વિગતો

en: date
gu: તારીખ

en: Apply
gu: લાગુ કરો

en: Select
gu: પસંદ કરો

en: 1 year | @count years
gu[0]: ૧ વર્ષ
gu[1]: @count વર્ષો

en: 1 week | @count weeks
gu[0]: ૧ અઠવાડિયું
gu[1]: @count અઠવાડિયાઓ

en: 1 min | @count min
gu[0]: ૧ મિનિટ
gu[1]: @count મિનિટો

en: 1 sec | @count sec
gu[0]: ૧ સેકન્ડ
gu[1]: @count સેકન્ડો

en: 1 month | @count months
gu[0]: ૧ મહિનો
gu[1]: @count મહિનાઓ

en: No link
gu: કડી નથી

en: Edit Link
gu: કડી ને સુધારો

en: Save and continue
gu: સંગ્રહો અને આગળ વધો

en: Bundle
gu: બંડલ

en: @drupal installation complete
gu: @drupal નું સ્થાપન પૂર્ણ થયું

en: (active tab)
gu: (સક્રિય ટૅબ)

en: Image style
gu: ચિત્ર શૈલી
