ERPAL for Service Providers (7.x-2.0-beta4) - en to fa translation catalogue (54 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Value
fa: مقدار

en: Groups
fa: گروه‌ها

en: Type
fa: نوع

en: Actions
fa: عملکردها

en: more
fa: بیشتر

en: Priority
fa: اولویت

en: Default currency
fa: واحد پول پیش‌فرض

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Edit
fa: ویرایش

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Country
fa: کشور

en: Name
fa: نام

en: Save
fa: ذخیره

en: Continue
fa: ادامه

en: All
fa: همه

en: Active
fa: فعال

en: Published
fa: منتشر شده

en: Fields
fa: فیلدها

en: Desc
fa: نزولی

en: Other
fa: ساير

en: Add group
fa: افزودن گروه

en: Operation
fa: عملکرد

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Allowed HTML tags
fa: برچسب‌های مجاز HTML

en: ‹ previous
fa: ‹ قبلی

en: next ›
fa: بعدی ›

en: Contact information
fa: اطلاعات تماس

en: flag
fa: علامت

en: Keyboard shortcuts
fa: میان‌برهای صفحه کلید

en: Shortcuts
fa: میان‌برها

en: Apply
fa: تایید

en: Node reference
fa: مرجع گره

en: « first
fa: « ابتدا

en: last »
fa: انتها »

en: Offset
fa: جابجایی

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: Timetracking
fa: پیگیری زمانی

en: Save and continue
fa: ذخیره و ادامه

en: Email:
fa: پست الکترونیک:

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Administer shortcuts
fa: مدیریت میان‌برها

en: Add shortcut
fa: افزودن میان‌بر

en: Edit shortcut
fa: ویرایش میان‌بر

en: Delete shortcut
fa: حذف میان‌بر

en: Private file system path
fa: مسیر سیستم فایل خصوصی

en: All of your projects are up to date.
fa: تمام پروژه های شما به‌روز است.

en: Image style
fa: سبک تصویر

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر
