ERPAL Core - Flexible resource planning (7.x-1.0-alpha1) - en to it translation catalogue (79 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Body
it: Corpo

en: Next
it: Seguente

en: Status
it: Stato

en: Content
it: Contenuto

en: Type
it: Tipo

en: more
it: altro

en: Currency
it: Valuta

en: Tags
it: Etichette

en: Categories
it: Categorie

en: Edit
it: Modifica

en: Reset
it: Ripristina

en: Number
it: Numero

en: Country
it: Paese

en: Image
it: Immagine

en: Name
it: Nome

en: edit
it: modifica

en: Save
it: Salva

en: History
it: Cronologia

en: Filename
it: Nome file

en: User
it: Utente

en: Files
it: File

en: Contact
it: Contatto

en: Created
it: Creato

en: Node
it: Nodo

en: All
it: Tutti

en: Comment
it: Commento

en: Filter
it: Filtra

en: Revisions
it: Revisioni

en: Advanced
it: Avanzate

en: Details
it: Dettagli

en: Price
it: Prezzo

en: Customer
it: Cliente

en: Desc
it: Disc

en: Street
it: Via

en: City
it: Città

en: Logout
it: Esci

en: Sort by
it: Ordina per

en: Updated date
it: Data modifica

en: show
it: mostra

en: Gender
it: Sesso

en: Birthday
it: Data di nascita

en: ‹ previous
it: ‹ precedente

en: next ›
it: seguente ›

en: Activity
it: Attività

en: Period
it: Punto

en: author
it: autore

en: Log out
it: Esci

en: Left
it: Sinistra

en: Right
it: Destra

en: Changed
it: Modificato

en: Documents
it: Documenti

en: Apply
it: Applica

en: « first
it: « prima

en: last »
it: ultima »

en: Addresses
it: Indirizzi

en: Attached files
it: File allegati

en: Offset
it: Scostamento

en: Company name
it: Ragione Sociale

en: Notification
it: Notifica

en: Activities
it: Attività

en: VAT
it: IVA

en: User account
it: Profilo utente

en: Relations
it: Relazioni

en: No link
it: Nessun link

en: Date settings
it: Impostazioni data

en: Account number
it: Numero conto

en: Search Terms
it: Termini per la ricerca

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: revision user
it: utente revisione

en: (active tab)
it: (scheda attiva)

en: The <em>User</em> menu contains links related to the user's account, as well as the 'Log out' link.
it: Il menu <em>Utente</em> contiene collegamenti relativi al profilo utente, così come il collegamento per la disconnessione.

en: save
it: salva

en: File Usage
it: Utilizzo dei file

en: Master
it: Principale

en: Get the actual content from a content revision.
it: Ottieni il contenuto effettivo da una revisione del contenuto.

en: Link label to the referenced entity
it: Etichetta del collegamento all'entità messa in relazione

en: Link to the referenced entity
it: Collegamento all'entità messa in relazione.
