ERPAL Core - Flexible resource planning (7.x-1.0-alpha1) - en to nl translation catalogue (137 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Body
nl: Inhoud

en: Next
nl: Volgende

en: Content
nl: Inhoud

en: more
nl: meer

en: Currency
nl: Valuta

en: Tags
nl: Labels

en: Categories
nl: Categorieën

en: File
nl: Bestand

en: Edit
nl: Bewerken

en: Number
nl: Getal

en: Country
nl: Land

en: Image
nl: Afbeelding

en: Name
nl: Naam

en: edit
nl: bewerken

en: Save
nl: Opslaan

en: History
nl: Historie

en: Filename
nl: Bestandsnaam

en: User
nl: Gebruiker

en: Files
nl: Bestanden

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Table of contents
nl: Inhoudsopgave

en: All
nl: Alle

en: Contacts
nl: Contacten

en: Comment
nl: Reactie

en: Is default
nl: Is standaard

en: Revisions
nl: Revisies

en: Advanced
nl: Uitgebreid

en: Price
nl: Prijs

en: Customer
nl: Klant

en: customer
nl: klant

en: Desc
nl: Aflopend

en: Invoices
nl: Facturen

en: Task
nl: Taak

en: Street
nl: Straat

en: City
nl: Plaats

en: Logout
nl: Uitloggen

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Updated date
nl: Wijzigingsdatum

en: show
nl: tonen

en: Gender
nl: Geslacht

en: Birthday
nl: Geboortedatum

en: ‹ previous
nl: ‹ vorige

en: next ›
nl: volgende ›

en: Activity
nl: Activiteit

en: Period
nl: Punt

en: author
nl: auteur

en: Log out
nl: Uitloggen

en: Left
nl: Links

en: Right
nl: Rechts

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: Documents
nl: Documenten

en: flag
nl: vlag

en: Apply
nl: Toepassen

en: Company Name
nl: Bedrijfsnaam

en: « first
nl: « eerste

en: last »
nl: laatste »

en: Addresses
nl: Adressen

en: Full Name
nl: Volledige naam

en: Attached files
nl: Bijgevoegde bestanden

en: ZIP Code
nl: Postcode

en: Company name
nl: Bedrijfsnaam

en: Contact name
nl: Naam contact

en: Notification
nl: Melding

en: Activities
nl: Activiteiten

en: VAT
nl: BTW

en: Parent task
nl: Bovenliggende taak

en: User account
nl: Gebruikersaccount

en: Firstname
nl: Voornaam

en: Lastname
nl: Achternaam

en: VAT Number
nl: BTW-nummer

en: Relations
nl: Relaties

en: No link
nl: Geen link

en: Date settings
nl: Datuminstellingen

en: Processed @current out of @total.
nl: @current bewerkt op een totaal van @total.

en: Account number
nl: Rekeningnummer

en: Bank name
nl: Banknaam

en: Phone Numbers
nl: Telefoonnummers

en: Search Terms
nl: Zoektermen

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: Error!
nl: Fout!

en: Chance
nl: Kans

en: Contact Type
nl: Contacttype

en: View panes
nl: Vensters bekijken

en: Email Addresses
nl: E-mailadressen

en: revision user
nl: Revisiegebruiker

en: User menu
nl: Gebruikersmenu

en: (active tab)
nl: (actieve tabblad)

en: The <em>User</em> menu contains links related to the user's account, as well as the 'Log out' link.
nl: Het <em>Gebruikersmenu</em> bevat links die verband houden met het gebruikersaccount en bevat de uitloggen-link.

en: Contracts
nl: Contracten

en: save
nl: opslaan

en: Asc
nl: Oplopend

en: File Usage
nl: Bestandsgebruik

en: files
nl: bestanden

en: Get the actual content from a content revision.
nl: Verkrijg de inhoud van een inhoudsrevisie.

en: Relation type
nl: Relatietype

en: Entity Reference
nl: Referentie naar een entiteit

en: Link label to the referenced entity
nl: Label linkt naar gerefereerde entiteit

en: Link to the referenced entity
nl: Link naar de gerefereerde entiteit

en: Address type
nl: Adressoort

en: Project title
nl: Projecttitel

en: Service category
nl: Dienstencategorie

en: Bank accounts
nl: Bankrekeningen

en: Bank number
nl: Banknummer

en: Fax numbers
nl: Faxnummers

en: Number Type
nl: Nummertype

en: ERPAL Basic
nl: ERPAL Basis

en: ERPAL basic module
nl: ERPAL-basismodule

en: Show logout Link
nl: Uitloglink weergeven

en: Hello !username_link
nl: Hallo !username_link

en: Administer ERPAL CORE
nl: ERPAL-Core beheren

en: Administer ERPAL
nl: ERPAL beheren

en: create a new contact
nl: nieuw contact aanmaken

en: My Company
nl: Mijn bedrijf

en: Choose a contact
nl: Kies een contact

en: Task notifications
nl: Taakmeldingen

en: Task title
nl: Taaktitel

en: Relations by node
nl: Relaties per node

en: Role in project
nl: Rol in het project

en: ERPAL Forms
nl: ERPAL-formulieren

en: First left row
nl: Eerste rij links

en: Second left row
nl: Tweede rij links

en: Second right row
nl: Tweede rij rechts

en: Left row
nl: Linkerrij

en: Right row
nl: Rechterrij

en: Content row
nl: Inhoudsrij

en: ERPAL CRM module
nl: ERPAL CRM-module

en: Administer ERPAL CRM
nl: ERPAL CRM beheren

en: Create a new invoice
nl: Nieuwe factuur aanmaken

en: ERPAL CRM Tasks
nl: ERPAL CRM Taken

en: ERPAL CRM Tasks Module
nl: ERPAL CRM Taken-module

en: No history found
nl: Geen geschiedenis gevonden

en: Show files of child tasks
nl: Bestanden van onderliggende taken weergeven

en: Hours a week
nl: Uren per week

en: Price per h
nl: Prijs per uur

en: VAT rate
nl: BTW-tarief
