ERPAL Core - Flexible resource planning (7.x-1.0-alpha1) - en to tr translation catalogue (90 entries)

en: Home
tr: Ana Sayfa

en: Title
tr: Başlık

en: Body
tr: Gövde

en: Next
tr: Sonraki

en: Status
tr: Durum

en: Content
tr: İçerik

en: Type
tr: Tip

en: more
tr: daha fazla

en: Currency
tr: Para birimi

en: Tags
tr: Etiketler

en: Project
tr: Proje

en: Categories
tr: Kategoriler

en: File
tr: Dosya

en: Edit
tr: Düzenle

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Number
tr: Sayı

en: Country
tr: Ülke

en: Image
tr: Resim

en: Name
tr: İsim

en: edit
tr: düzenle

en: Save
tr: Kaydet

en: History
tr: Geçmiş

en: Filename
tr: Dosya adı

en: User
tr: Kullanıcı

en: Files
tr: Dosyalar

en: Contact
tr: İletişim

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Node
tr: Düğüm

en: All
tr: Tümü

en: Contacts
tr: İlişkiler

en: Comment
tr: Yorum

en: Filter
tr: Süzgeç

en: Is default
tr: Öntanımlı mı

en: Revisions
tr: Sürümler

en: Advanced
tr: Gelişmiş

en: Details
tr: Ayrıntılar

en: Price
tr: Fiyat

en: Customer
tr: Müşteri

en: customer
tr: müşteri

en: Desc
tr: Azalan

en: Task
tr: Görev

en: Street
tr: Cadde

en: City
tr: Şehir

en: Logout
tr: Çıkış

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Updated date
tr: Güncelleme tarihi

en: Gender
tr: Cinsiyet

en: Birthday
tr: Doğum günü

en: ‹ previous
tr: ‹ önceki

en: next ›
tr: sonraki ›

en: Activity
tr: Etkinlik

en: Period
tr: Nokta

en: author
tr: yazar

en: Log out
tr: Çıkış

en: Left
tr: Sol

en: Right
tr: Sağ

en: Website
tr: Web sitesi

en: Changed
tr: Değişti

en: Documents
tr: Belgeler

en: flag
tr: işaret

en: Apply
tr: Uygula

en: « first
tr: « ilk

en: last »
tr: son »

en: Addresses
tr: Adresler

en: Attached files
tr: Eklenmiş dosyalar

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: ZIP Code
tr: Posta Kodu

en: Company name
tr: Şirket adı

en: User account
tr: Kullanıcı hesabı

en: Relations
tr: İlişkiler

en: No link
tr: Bağlantı yok

en: Date settings
tr: Tarih ayarları

en: Account number
tr: Hesap numarası

en: Search Terms
tr: Arama Kuralları

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: View panes
tr: Panelleri gör

en: revision user
tr: değiştiren kullanıcı

en: User menu
tr: Kullanıcı menüsü

en: (active tab)
tr: (etkin sekme)

en: The <em>User</em> menu contains links related to the user's account, as well as the 'Log out' link.
tr: <em>Kullanıcı</em> menüsü 'Oturumu kapat' gibi kullanıcı hesabı ile ilişkili bağlantıları içerir.

en: Asc
tr: Artan

en: File Usage
tr: Dosya Kullanımı

en: files
tr: dosyalar

en: Master
tr: Ana (master)

en: Get the actual content from a content revision.
tr: İçerik sürümünden gerçek içeriği al.

en: endpoints
tr: uç noktalar

en: Relation type
tr: İlişki türü

en: Entity Reference
tr: Varlık Referansı

en: Link label to the referenced entity
tr: Etiketi başvurulan varlığa bağlayın
