ERPAL Core - Flexible resource planning (7.x-1.0-beta2) - en to es translation catalogue (122 entries)

en: Title
es: Título

en: Body
es: Cuerpo

en: Next
es: Siguiente

en: Status
es: Estado

en: Type
es: Tipo

en: more
es: más

en: Currency
es: Moneda

en: Tags
es: Etiquetas

en: Project
es: Proyecto

en: Categories
es: Categorías

en: view
es: vista

en: File
es: Archivo

en: Edit
es: Editar

en: Date
es: Fecha

en: Reset
es: Restablecer

en: Country
es: País

en: Image
es: Imagen

en: Category
es: Categoría

en: Name
es: Nombre

en: edit
es: editar

en: Save
es: Guardar

en: Filename
es: Nombre de archivo

en: Notes
es: Notas

en: User
es: Usuario

en: Files
es: Archivos

en: Contact
es: Contacto

en: Created
es: Creado

en: Node
es: Nodo

en: All
es: Todo(s)

en: Submitted
es: Enviado

en: Contacts
es: Contactos

en: Comment
es: Comentario

en: Filter
es: Filtro

en: Revisions
es: Revisiones

en: Last update
es: Última actualización

en: Advanced
es: Avanzado

en: Volume
es: Volumen

en: Price
es: Precio

en: Customer
es: Cliente

en: First name
es: Nombre

en: Last name
es: Apellidos

en: Task
es: Tarea

en: Street
es: Calle

en: City
es: Ciudad

en: Logout
es: Cerrar sesión

en: Sort by
es: Ordenar por

en: Updated date
es: Fecha de modificación

en: show
es: mostrar

en: Gender
es: Género

en: Birthday
es: Cumpleaños

en: ‹ previous
es: ‹ anterior

en: next ›
es: siguiente ›

en: Languages
es: Idiomas

en: Activity
es: Actividad

en: Period
es: Período

en: author
es: autor

en: Log out
es: Cerrar sesión

en: Left
es: Izquierda

en: Right
es: Derecha

en: Tax rate
es: Tasa fiscal

en: Changed
es: Modificado

en: Documents
es: Documentos

en: flag
es: marca

en: Apply
es: Aplicar

en: Participants
es: Participantes

en: Postal Code
es: Código postal

en: « first
es: « primero

en: last »
es: último »

en: Addresses
es: Direcciones

en: Full Name
es: Nombre completo

en: Country code
es: Código de país

en: Offset
es: Desplazamiento

en: Company name
es: Nombre de la empresa

en: Contact name
es: Nombre del Contacto

en: Notification
es: Notificación

en: Activities
es: Actividades

en: Price mode
es: Modo de precio

en: Parent task
es: Tarea padre

en: User account
es: Cuenta de usuario

en: Tax
es: Impuesto

en: Term image
es: Imagen de término

en: No link
es: Sin enlace

en: Date settings
es: Configuración de fecha

en: Origin
es: Origen

en: Processed @current out of @total.
es: Procesadas @current de @total.

en: Account number
es: Número de cuenta

en: Search Terms
es: Buscar términos

en: Items per page
es: Elementos por página

en: - All -
es: - Todo -

en: Tax ID
es: ID de impuesto

en: Contact Type
es: Tipo de contacto

en: View panes
es: Paneles de vista

en: revision user
es: Usuario revisor

en: User menu
es: Menú de usuario

en: (active tab)
es: (solapa activa)

en: The <em>User</em> menu contains links related to the user's account, as well as the 'Log out' link.
es: El menú <em>Usuario</em> contiene enlaces relacionados con la cuenta del usuario, como el enlace 'Cerrar sesión'.

en: save
es: Guardar

en: Default VAT rate
es: IVA por defecto

en: File Usage
es: Uso del archivo

en: files
es: archivos

en: Master
es: Máster

en: Get the actual content from a content revision.
es: Obtener el contenido real de una revisión de contenido.

en: Relation type
es: Tipo de relación

en: Entity Reference
es: Referencia a entidades

en: Link label to the referenced entity
es: Enlazar la etiqueta a la entidad referenciada

en: Link to the referenced entity
es: Enlace a la entidad referenciada

en: Service category
es: Categoría del Servicio

en: Bank number
es: Número del banco

en: Contact Tags
es: Etiquetas de contacto

en: This is the basic content type for contacts in ERPAL
es: Tipo de contenido básico para contactos en ERPAL

en: My Company
es: Mi compañía

en: Main address for correspondence
es: Dirección principal de correspondencia

en: Date and time format
es: Formato de fecha y hora

en: Task title
es: Título de la tarea

en: ERPAL Forms
es: ERPAL Formularios

en: Missed
es: Erradas

en: This contact has no activities
es: Este contacto no tiene actividades

en: No missed activities
es: No hay actividades pendientes

en: ERPAL Docs
es: ERPAL Documentos

en: Document settings
es: Configuración para documentos

en: Available hours per day
es: Horas disponibles por día.

en: ERPAL basic settings
es: ERPAL Configuración básica
