ERPAL Core - Flexible resource planning (7.x-1.0-beta2) - en to fa translation catalogue (91 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Body
fa: بدنه

en: Next
fa: بعدی

en: Status
fa: وضعیت

en: Type
fa: نوع

en: more
fa: بیشتر

en: Currency
fa: واحد پول

en: Tags
fa: برچسب‌ها

en: Project
fa: پروژه

en: Categories
fa: دسته‌ها

en: view
fa: مشاهده

en: File
fa: فایل

en: Edit
fa: ویرایش

en: Date
fa: تاریخ

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Country
fa: کشور

en: Image
fa: تصویر

en: Category
fa: دسته بندی

en: Name
fa: نام

en: edit
fa: ویرایش

en: Save
fa: ذخیره

en: Filename
fa: نام فایل

en: Notes
fa: یادداشت‌ها

en: User
fa: کاربر

en: Files
fa: فایل‌ها‌

en: Contact
fa: تماس

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: Node
fa: محتوا

en: Table of contents
fa: فهرست مطالب

en: All
fa: همه

en: Submitted
fa: ثبت شده

en: Contacts
fa: مخاطبین

en: Comment
fa: دیدگاه

en: Filter
fa: فیلتر

en: Revisions
fa: بازبینی‌ها

en: Last update
fa: آخرین به‌روزرسانی

en: Advanced
fa: پیشرفته

en: Price
fa: قیمت

en: Customer
fa: مشتری

en: customer
fa: مشتری

en: Desc
fa: نزولی

en: First name
fa: نام

en: Last name
fa: نام خانوادگی

en: Task
fa: وظیفه

en: City
fa: شهر

en: Logout
fa: خروج

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Updated date
fa: تاریخ به روزرسانی

en: show
fa: نمایش بده

en: Gender
fa: جنسیت

en: ‹ previous
fa: ‹ قبلی

en: next ›
fa: بعدی ›

en: Languages
fa: زبان‌ها

en: Activity
fa: فعالیت

en: Period
fa: دوره

en: author
fa: نویسنده

en: Log out
fa: خروج

en: Left
fa: چپ

en: Right
fa: راست

en: Tax rate
fa: نرخ مالیات

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Documents
fa: اسناد

en: flag
fa: علامت

en: Apply
fa: تایید

en: Participants
fa: مشارکت‌کننده‌گان

en: « first
fa: « ابتدا

en: last »
fa: انتها »

en: Addresses
fa: آدرس‌ها

en: Country code
fa: کد کشور

en: Offset
fa: جابجایی

en: Company name
fa: نام شرکت

en: File system settings
fa: تنظیمات فایل سیستم

en: Notification
fa: اطلاع‌رسانی

en: Activities
fa: فعالیت‌ها

en: Price mode
fa: حالت قیمت

en: User account
fa: حساب کاربری

en: Tax
fa: مالیات

en: No link
fa: بدون پیوند

en: Date settings
fa: تنظیمات تاریخ

en: Search Terms
fa: عبارات جستجو

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Tax ID
fa: شناسه مالیات

en: User menu
fa: منوی کاربری

en: (active tab)
fa: (لبه فعال)

en: The <em>User</em> menu contains links related to the user's account, as well as the 'Log out' link.
fa: منوی <em>کاربر</em> شامل پیوندهای مرتبط با حساب کاربری است همانند پیوند «خروج».

en: Asc
fa: صعودی

en: File Usage
fa: استفاده از فایل

en: Master
fa: مدیر

en: Get the actual content from a content revision.
fa: دریافت محتوای واقعی از یک بازنویسی محتوا.

en: Entity Reference
fa: مرجع عنصر
