ERPAL Core - Flexible resource planning (7.x-1.0-beta2) - en to ar translation catalogue (67 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Body
ar: المتن

en: Next
ar: التالي

en: Status
ar: الحالة

en: Type
ar: النوع

en: more
ar: المزيد

en: Tags
ar: وسوم

en: Project
ar: المشروع

en: Categories
ar: التصنيفات

en: view
ar: عرض

en: File
ar: ملف

en: Edit
ar: تحرير

en: Date
ar: التاريخ

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Country
ar: الدولة

en: Image
ar: الصورة

en: Category
ar: التصنيف

en: Name
ar: الاسم

en: edit
ar: تحرير

en: Save
ar: حفظ

en: Filename
ar: اسم الملف

en: Notes
ar: ملحوظات

en: User
ar: المستخدم

en: Files
ar: الملفات

en: Contact
ar: اتصل

en: Created
ar: الإنشاء

en: Node
ar: العقدة

en: All
ar: الكل

en: Submitted
ar: تم الإرسال

en: Comment
ar: التعليق

en: Filter
ar: انتقاء

en: Revisions
ar: المراجعات

en: Last update
ar: آخر تحديث

en: Advanced
ar: متقدم

en: Price
ar: السعر

en: Desc
ar: تنازلي

en: First name
ar: الاسم الشخصي

en: Last name
ar: الاسم العائلي

en: Task
ar: مهمة

en: Logout
ar: خروج

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Updated date
ar: تاريخ التحديث

en: show
ar: إظهار

en: ‹ previous
ar: ‹ السابقة

en: next ›
ar: التالية ›

en: Languages
ar: اللغات

en: Activity
ar: النشاط

en: author
ar: مؤلف

en: Log out
ar: خروج

en: Left
ar: اليسار

en: Right
ar: اليمين

en: Changed
ar: تم التغير

en: Apply
ar: تطبيق

en: « first
ar: « الأولى

en: last »
ar: الأخيرة »

en: Offset
ar: الإزاحة

en: User account
ar: حساب المستخدم

en: Date settings
ar: إعدادات التاريخ

en: Account number
ar: رقم الحساب

en: - All -
ar: - الكل -

en: User menu
ar: قائمة المستخدم

en: (active tab)
ar: (علامة التبويب النشطة)

en: The <em>User</em> menu contains links related to the user's account, as well as the 'Log out' link.
ar: تحتوي قائمة <em>المستخدم</em> على الروابط ذات الصلة بحساب المستخدم، كرابط 'تسجيل الخروج'.

en: Asc
ar: تصاعدي

en: files
ar: ملفات

en: Master
ar: الرئيسي

en: Link label to the referenced entity
ar: تسمية الرابط بناء على الكيان المرجعي
