ERPAL Core - Flexible resource planning (7.x-3.0-alpha1) - en to ro translation catalogue (60 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Value
ro: Valoare

en: Type
ro: Tip

en: Author
ro: Autor

en: List
ro: Listă

en: Cancel
ro: Anulare

en: Description
ro: Descriere

en: more
ro: mai multe

en: Resources
ro: Resurse

en: view
ro: afișează

en: Edit
ro: Editați

en: Links
ro: Legături

en: Reset
ro: Resetează

en: This action cannot be undone.
ro: Această acţiune nu are cale de întoarcere.

en: Link
ro: Legătură

en: Label
ro: Etichetă

en: View
ro: Afişează

en: User ID
ro: ID utilizator

en: All
ro: Toate

en: Page
ro: Pagina

en: Desc
ro: Descendent

en: output
ro: ieșire

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Created date
ro: Data creării

en: ‹ previous
ro: ‹ anterior

en: next ›
ro: următor ›

en: Source
ro: Sursă

en: open
ro: deschis

en: Date created
ro: Dată creată

en: @type: deleted %title.
ro: @type: %title şters.

en: Apply
ro: Aplică

en: Available
ro: Disponibil

en: « first
ro: « primul

en: last »
ro: ultimul »

en: Offset
ro: Decalaj

en: Text to display
ro: Text ce trebuie afişsat

en: @type %title has been deleted.
ro: @type %title a fost şters.

en: Bundles
ro: Tipuri

en: - Choose an operation -
ro: Alegeți operațiunea

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: Resource
ro: Resursă

en: Content pane
ro: Panou conținut

en: Delivery date
ro: Dată livrării

en: Full content
ro: Întregul conținut

en: Budget
ro: Buget

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: Budgets
ro: Bugete

en: Budget ID
ro: ID buget

en: Save budget
ro: Salvează buget

en: budgets
ro: bugete

en: budget
ro: buget

en: ERPAL Add content
ro: ERPAL Adaugă conținut

en: Add ERPAL content.
ro: Adaugă conținut ERPAL

en: ERPAL content.
ro: Conținut ERPAL

en: ERPAL Settings
ro: Setări ERPAL

en: Configure the appearance of ERPAL.
ro: Configurează design ERPAL
