ERPAL Core - Flexible resource planning (7.x-3.0-alpha1) - en to nl translation catalogue (62 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Value
nl: Waarde

en: Author
nl: Auteur

en: List
nl: Lijst

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Description
nl: Beschrijving

en: more
nl: meer

en: Resources
nl: Bronnen

en: view
nl: weergeven

en: Edit
nl: Bewerken

en: This action cannot be undone.
nl: Deze actie kan niet ongedaan worden gemaakt.

en: View
nl: Weergeven

en: Total
nl: Totaal

en: User ID
nl: Gebruikers-ID

en: All
nl: Alle

en: Page
nl: Pagina

en: Desc
nl: Aflopend

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Created date
nl: Aanmaakdatum

en: ‹ previous
nl: ‹ vorige

en: next ›
nl: volgende ›

en: Source
nl: Bron

en: Date created
nl: Aanmaakdatum

en: @type: deleted %title.
nl: @type: %title verwijderd.

en: Apply
nl: Toepassen

en: Available
nl: Beschikbaar

en: « first
nl: « eerste

en: last »
nl: laatste »

en: Text to display
nl: Weer te geven tekst

en: @type %title has been deleted.
nl: @type %title is verwijderd.

en: Bundles
nl: Bundels

en: Delete link
nl: Verwijderlink

en: - Choose an operation -
nl: - Kies een bewerking -

en: Edit link
nl: Bewerkingslink

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: Resource
nl: Bron

en: View panes
nl: Vensters bekijken

en: Content pane
nl: Inhoudpaneel

en: Date updated
nl: Wijzigingsdatum

en: Delivery date
nl: Afleverdatum

en: Feed source
nl: Feed-bron

en: Full content
nl: Volledige inhoud

en: Asc
nl: Oplopend

en: Administer @entity_type
nl: Beheer @entity_type

en: Allows users to perform any action on @entity_type.
nl: Sta gebruikers toe om elke actie uit te voeren op @entity_type.

en: Create @entity_type of any type
nl: @entity_type maken van elk type

en: Edit own @entity_type of any type
nl: Bewerk eigen @entity_type van elk type

en: Edit any @entity_type of any type
nl: Bewerk elk @entity_type van elke type

en: View own @entity_type of any type
nl: Bekijk eigen @entity_type van elk type

en: View any @entity_type of any type
nl: Bekijk elk @entity_type van elk type

en: Create %bundle @entity_type
nl: %bundle @entity_type maken

en: Edit own %bundle @entity_type
nl: Bewerk eigen %bundle @entity_type

en: Edit any %bundle @entity_type
nl: Bewerk elke %bundle @entity_type

en: View own %bundle @entity_type
nl: Bekijk eigen %bundle @entity_type

en: View any %bundle @entity_type
nl: Bekijk elke %bundle @entity_type

en: The universally unique ID.
nl: De universeel unieke ID.

en: Revision UUID
nl: Revisie-UUID

en: Resource type
nl: Brontype

en: Budget ID
nl: Budget-ID
