ERPAL Platform - Flexible business applications (7.x-1.0-alpha10) - en to ja translation catalogue (88 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Type
ja: タイプ

en: List
ja: リスト

en: Actions
ja: アクション

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Description
ja: 説明

en: more
ja: 続き

en: Default currency
ja: デフォルトの通貨

en: Quantity
ja: 数量

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Edit
ja: 編集

en: Date
ja: 日付

en: Reset
ja: リセット

en: None
ja: なし

en: This action cannot be undone.
ja: この処理は取り消しできません。

en: - None -
ja: - なし -

en: The configuration options have been saved.
ja: 設定オプションが保存されました。

en: Quote
ja: 料金

en: Name
ja: 名前

en: Label
ja: ラベル

en: View
ja: ビュー

en: Notes
ja: ノート

en: Total
ja: 合計

en: Picture
ja: 写真

en: User
ja: ユーザー

en: Email
ja: メール

en: User ID
ja: ユーザーID

en: Contact
ja: コンタクト

en: Created
ja: 作成

en: All
ja: すべて

en: Date format
ja: 日付の書式

en: Block
ja: ブロック

en: Logo
ja: ロゴ

en: Location
ja: 場所

en: Price
ja: 価格

en: Customer
ja: 顧客

en: Amount
ja: 量

en: Phone
ja: 電話番号

en: Address
ja: 住所

en: Desc
ja: 降順

en: Invoice
ja: 請求書

en: Order
ja: オーダー

en: Defaults
ja: デフォルト

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Pending
ja: 処理待ち

en: ‹ previous
ja: ‹ 前へ

en: next ›
ja: 次へ ›

en: Replacement patterns
ja: 置換パターン

en: Activity
ja: アクティビティ

en: Unit
ja: 単位

en: Update address
ja: 住所を更新

en: Date created
ja: 作成日時

en: Completed
ja: 完了

en: Products
ja: 商品

en: Orders
ja: 注文

en: @type: deleted %title.
ja: @type: %titleが削除されました。

en: Apply
ja: 適用

en: Canceled
ja: キャンセル

en: Order ID
ja: 注文ID

en: Participants
ja: 参加者

en: « first
ja: « 最初へ

en: last »
ja: 最後 »

en: Offset
ja: オフセット

en: Revenue
ja: 売り上げ

en: Text to display
ja: 表示するテキスト

en: @type %title has been deleted.
ja: @type %title が削除されました。

en: Order status
ja: 注文ステータス

en: Save and continue
ja: 保存して次へ

en: Email:
ja: Ｅメール:

en: Dashboard
ja: ダッシュボード

en: Delete link
ja: リンクを削除

en: - Choose an operation -
ja: - 操作を選択 -

en: Order date
ja: 注文日

en: Edit link
ja: 編集リンク

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: Line item
ja: 品目

en: Full content
ja: 全文

en: Image style
ja: 画像のスタイル

en: Unit price
ja: 単価

en: Order number
ja: 注文番号

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター

en: Replicate
ja: 複製
